AKADEMİ

İslam Sanatı Ne Zaman Müslümanlara İlham Verecek?

Geleneksel İslam sanat ve zanaatının günlük hayata entegrasyonu sayesinde Müslümanlar için yepyeni bir başlangıç mümkün. Çünkü İslam sanatındaki üretim ve yorumlama süreci beraberinde fiili, teknik donanımı, bilgiyi, özgüveni, ahlaki gelişmişliği ve huzuru getirmek üzere kurgulanmıştır. Ama bunun için en önemli adım Müslümanların bu estetik ve sanat farkındalığa sahip olması ile atılacaktır.

DEVAMI

İlahiyat Müfredatında Felsefe – TİB Tartışmalarına Dair

İlahiyat müfredatında felsefenin yer alıp almaması, ders kredilerinin düşürülüp düşürülmemesi meselesi ve bu meselede alınan tavır ile politik/siyasi duruş yahut daha imanlı olmak ya da olmamak farklı şeylerdir; ve olayı siyasi boyuta çekenler de iman meselesi haline getirenler de yanılmakta ve gereksiz bir ihtilaf çıkararak zaten birlik-beraberlik noksanlığından ziyadesiyle dem vurduğumuz bu günlerde malum gerginliği artırmaktadır.

Akdemik Etkinliklere Dair

Birçoğuna katılamayacak olsak bile bu sitelerdeki etkinlikleri ara ara kontrol etmek; akademik alanda günceli takip etmek adına ipuçları verebilecek, hangi konuların ve alanların gündemde olduğunu görmeyi sağlayacaktır.

Bir İmkân Olarak Online Dersler

Bilgisayar programlamadan ekonomiye, felsefeden sanata, hukuktan ahlaka kadar birçok alanda farklı dil ve seviye alternatifleri ile listeleyebileceğiniz derslere dair içeriklere ve ders videolarına ulaşmamız mümkün.

Publish or Perish

Kopyala yapıştır kolaycılıkları kenara bırakıldığında ise, yazma işi tefekkür ve zihnî inşa faaliyetini beraberinde getiren bir süreçtir.