AYRIK OTU

Taşlanır mıyım ki?

Çok büyük kitleler o büyük reytingli olaya atlar ve oradan nutuk üzerine nutuk atar. Çünkü şehvetlidir orası, çünkü kalabalıktır orası. Oysa ortadaki fil bir türlü fark edilmez, fark edilemez; ki belki de tüm bir çaba ortadaki o fili fark ettirmemektir.

DEVAMI

AYRIK OTU DİĞER YAZILAR

SAHTE

“Ben seni uzun bir yolda yürürken görmedim ki hiç”… Edip Cansever 

 

11.07.2016 00:17 23 SAHTE" Devamı...

Bir İnstagram Eleştirisi

...Artık sosyal medyanın bir iletişim aracı olması, popülaritesini Türkiye gibi ülkelerde zirve derecesinde artırması sonucu yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya ya da taşlar yerinden oynamaya başladı. Öyle ki tırnak içinde edilgen konumda olan halkı oluşturan bireylerin de o kadar masum olmadığı ortaya çıkmaya başladı. Zira artık sadece kendi yaşamlarının kahramanı olan sıradan bireyler de tıpkı dünya starları gibi davranmaya, sadece kendi yağında kavrulan üreticiler de kapitalist büyük dünya şirketleri gibi yol almaya başladı..

"Müslüman'ım Ama Valla Bildiğiniz Gibi Değil!"

Her fırsatta "İslâm dini terörizmi desteklemez" aforizmasını dile getirerek, İslâm dünyasının içinde bulunduğu kanlı coğrafyada çözümsüz kalmak da hem bir çaresizliğin, hem de Müslümanların yüzyıllardır süregelen gayri ahlâkî tutumlarının sonucudur.

Siz mükemmelleştiremediklerimizden misiniz?!

Akademide mesai yapıyor oluşumuz, beraberinde bazı zorlukları getiriyor olsa da, bu zorlukların üstesinden gelme çabamız, annelik değerimizi dünyanın geri kalan annelerine göre kaça katlar?